realizacja

System sterowania oświetleniem ulicznym – Siled PRO

System SILED PRO to rozwiązanie idealne dla miast oraz gmin, w których duża liczba opraw oświetleniowych, rozległy teren, diagnostyka, konfiguracja i serwis wymagają najwyższych standardów jakościowych i szybkiej reakcji.

System zarządzania oświetleniem jest ważnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju miast i gmin przynoszącym szereg korzyści. Instalacja systemu Siled PRO to nie tylko znaczące oszczędności. System zwiększy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, przybliża również do celu jakim jest Inteligentne Miasto (Smart City).

 

 

Jak działa system sterowania oświetleniem Siled PRO?

Nasz system zarządzania oświetleniem jest systemem bezprzewodowym. 

W jednym miejscu (centrum dyspozycyjnym) gromadzone są dane o parametrach pracy poszczególnych elementów i całego systemu. Ta wiedza pozwoli Ci szybko reagować na nieprawidłowości i zabezpieczyć się przed ich negatywnymi skutkami. 

 

Z czego składa się system sterowania oświetleniem Siled PRO?

 

Funkcje systemu Siled PRO

 

 

Jakie korzyści zyskam dzięki systemowi sterowania oświetleniem Siled PRO?

Za pomocą systemu Siled PRO dostosujesz parametry oświetleniowe lampy lub grupy lamp do aktualnych potrzeb. Nasz system pozwoli Ci więc na istotne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Funkcja monitorująca systemu i szczegółowy, zdalny dostęp do danych na temat każdej lampy optymalizuje koszty utrzymania całej infrastruktury. Moduł serwisowy zapewnia sprawną komunikację między zarządcą systemu a ekipą serwisową co ma duże znaczenie w przypadku rozległej sieci oświetlenia.

Inwestycja w system Siled PRO to szybki zwrot z inwestycji, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą zostać wydatkowane na inne projekty miejskie. Nasza realizacja w Słupsku przyczyniła się do redukcji kosztów energii elektrycznej o 65% i spadku o ponad połowę kosztów utrzymania infrastruktury.

System Siled PRO umożliwia automatyczną reakcję wszystkich opraw lub ich części na aktualne potrzeby użytkowników, np. dostosowanie natężenia oświetlenia do zmieniających się warunków pogodowych lub natężenia ruchu ludzi i pojazdów.

Możliwość konfiguracji harmonogramów świecenia na podstawie kalendarza astronomicznego pozwoli na dostosowanie pracy opraw do godzin wschodów i zachodów słońca w różnych porach roku.

Wszystko to przekłada się na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na energię elektryczną. 

Wymiana opraw oświetleniowych na oprawy LED w połączeniu z wdrożeniem inteligentnego systemu zarządzania oświetleniem Siled PRO przyczynia się do jeszcze większego zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, niż przy wymianie samych opraw na LED. Z pomocą inteligentnego systemu zarządzania oświetleniem Siled PRO zredukujesz jeszcze więcej emisji CO2!

Gdyby w Polsce nastąpiło całkowite przejście na oświetlenie LED tylko w trzech obszarach związanych z budżetem publicznym (w oświetleniu drogowym i ulicznym, służbie zdrowia i segmencie edukacji) Państwo mogłoby osiągnąć roczne oszczędności energii elektrycznej w wysokości nawet do 1 168 mln zł. Na początku lat 2000 udział oświetlenia w światowym zużyciu energii elektrycznej wynosił niemal 20%. Dzięki LED-om mamy realne szanse zredukować udział oświetlenia do 8%.

Możliwość sterowania natężeniem światła w odniesieniu do poszczególnych opraw ma również wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia świetlnego, które stanowi istotny problem rozwijających się miast.

Produkty


Podobne wpisy


To może cię zainteresowac