realizacja

Czy wymiana oświetlenia na LED opłaca się miastom i gminom?

Czy wymiana oświetlenia na LED się opłaca?

 

W poniższym artykule dowiesz się o tym, jakie są:

 

Wiele osób zastanawia się, czy wymiana oświetlenia na LED jest korzystna. W tym artykule postaramy się przybliżyć, dlaczego inwestycja w oświetlenie LED się opłaca.  

Obecnie miasta generują 60-80%  całkowitego zapotrzebowania na energię na świecie. Czy grozi nam w takim razie blackout? To pytanie, które coraz częściej pada w rozmowach. Ciężko jednoznacznie określić w tym przypadku odpowiedź, jednak faktem jest, że duże podwyżki cen energii elektrycznej dotkną każdą Jednostkę Samorządu Terytorialnego.

Jeżeli zastanawiasz się jak ograniczyć wydatki Twojego miasta lub gminy na energię elektryczną w obecnej sytuacji sprawdź jakie możliwości oferują nasze oprawy LED w połączeniu z naszym autorskim systemem sterowania oświetleniem. 

Nasze oprawy LED to oszczędność ze względu na:

Lampy uliczne to swoisty system nerwowy miasta. Są w każdej dzielnicy i większości ulic,  mając tym samym dostęp do energii. Łatwo mogą stać się platformą komunikacji gromadzącą dane do niezliczonych zastosowań Smart City. Nasz autorski system sterowania oświetleniem Siled PRO powstał w konwencji Smart City. Ponadto system zapewnia znaczną redukcję emisji CO2 i generuje  oszczędności dla budżetu miast i gmin. Korzyści systemu sterowania oświetleniem Siled PRO to:

 

Doskonałym przykładem wymiany starego oświetlenia na nowe oświetlenie LED jest nasza inwestycja w Słupsku. Od 2019 r. sukcesywnie oświetlamy tam ulice i parki, a w tym celu zainstalowaliśmy już ponad 5000 opraw. Za pomocą soczewek dobranych do potrzeb projektu zmniejszamy zanieczyszczenie świetlne skupiając światło w miejscu, w którym powinno świecić; bez zbędnego rozpraszania go i marnowania energii elektrycznej. Dzięki odpowiednio dobranym soczewkom i autorskiemu systemowi sterowania oświetlaniem Siled PRO miasto Słupsk zmniejszyło zużycie energii elektrycznej o ponad 65 %! Dzięki temu miasto uzyskało wymierne korzyści tj: niższy koszt energii elektrycznej o około 1 mln/rok, spadek kosztów konserwacji o połowę oraz redukcję emisji CO2 o ponad 1600 ton/rok (według cen energii elektrycznej za rok 2021).

Modernizację oświetlenia można przeprowadzać sukcesywnie. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy doradzą najlepsze rozwiązania dla Twojego Miasta czy Gminy: https://revasiled.pl/kontakt/.

oswietlenie LED

Nasze oprawy dedykowane oświetleniu przestrzeni publicznych Celebra

 

Produkty


Podobne wpisy


To może cię zainteresowac