realizacja

Iluminacje przyciągają turystów

W poniższym artykule dowiesz się:

 

 

W dobie kryzysu energetycznego  Przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego zastanawiają się czy warto inwestować w iluminacje obiektów, zarówno zabytkowych jak i architektury współczesnej. W związku z tym chcielibyśmy ich przekonać jak bardzo iluminacje korzystnie wpływają na mieszkańców i co również bardzo ważne turystów. Zapalane okolicznościowo iluminacje podkreślają wagę uroczystości miejskich i państwowych, wyróżniają wyjątkowe obiekty na mapie miasta, a także pomagają solidaryzować się z innymi krajami poprzez przybranie barw flag narodowych.

 

Jednym z naszych najważniejszych w ostatnim czasie projektów była iluminacja Morskiego Centrum Nauki i zabytkowych stoczniowych dźwigów. Budynek Morskiego Centrum Nauki stoi na rzecznej wyspie – Łasztowni. Swym kształtem nawiązuje do stoczniowej i przemysłowej historii tego miejsca. Przypomina kadłub statku, który stoi na nabrzeżu. 

 

Iluminacja obu obiektów sprawiła, że Łasztownia znów stała się wyjątkowym miejscem na mapie Szczecina, a w związku z tym turystyka w tym historycznym i pięknym miejscu znowu rozkwitła. Ponadto miejsce stało się atrakcyjne dla mieszkańców, którzy z chęcią zaczęli spędzać tam swój wolny czas. W sklepikach z regionalnymi pamiątkami turyści mogą kupić gadżety przypominające zabytkowe stoczniowe dźwigi, które ponownie zyskały należne im zainteresowanie. Poniżej prezentujemy krótki film jak prezentują się oświetlone przez nas dźwigi. Aby zobaczyć zdjęcia iluminacji Morskiego Centrum Nauki prosimy kliknąć w realizację.

 

Dla tej inwestycji zastosowaliśmy oprawy iluminacyjne HL RGBW o różnych długościach. Uzyskaliśmy doskonałe efekty iluminacji dzięki wykorzystaniu kolorowych diod (RGBW) oraz szerokiemu zakresowi zastosowanych optyk. Wraz z systemem sterowania oświetleniem Siled DYNAMIC dało to Inwestorowi nieograniczone możliwości w tworzeniu statycznych i dynamicznych przejść kolorystycznych. 

 

Na poniższym filmiku autorstwa Pomorza Zachodniego można obejrzeć efekt końcowy obu inwestycji: (tu będzie osadzony filmik z Youtube z profilu Pomorze Zachodnie, jak ten dron krążył wokół MCN i Dźwigozaurów)

 

 

Produkty


Podobne wpisy


To może cię zainteresować